Most Karola


Odkryj najpiękniejszą galerię na świeżym powietrzu na świecie!

︎
Wiesz, która jest najbardziej znaną rzeźbą mostu, która stanowi wzór dla dziesiątek tysięcy kopii na całym świecie.Wiesz, że w Kłodzku jest coś w rodzaju małej repliki Mostu Karola?


❓Czy wiedzieli Państwo, na przykład, że świenty Jan Nepomucen, najbardziej znana rzeźba na Moście Karola, w rzeczywistości nie prowadził życia świętego i nie umarł za wiarę jako męczennik?
❓Gdzie można znaleźć rzeźbę św. Wojciecha autorstwa Ferdynanda Maksymiliana Brokoffa, autora innej niesamowitej rzeźby Mojżesza z Bazyliki w Krzeszowie i innych jego dzieł w Polsce?
❓Albo że ten piękny barokowy posąg stoi na Moście Karola tylko dzięki urodzonemu we Włoszech praskiemu radnemu Markowi Bernardowi Joanellemu, który nie tylko zabiegał o niego, lecz także za niego zapłacił?

Ale nie tylko ze świętymi wiążą się fascynujące historie. Rzeźba Turka na Moście Praskim, który strzeże chrześcijańskich jeńców, jest jak na ironię najbardziej popularnym posągiem wśród krajowych turystów. Proszę dowiedzieć się dlaczego i zrozumieć znaczenie przysłowia "Stał jak Turek na moście (Praskim)".

Odkryjcie Państwo te i inne fascynujące fakty w naszym przewodniku.
Most Karola, ikona Pragi, miasta, które od trzydziestu lat znajduje się na liście UNESCO, jest nie tylko najsłynniejszą budowlą w Europie Środkowej, ale również największą galerią na wolnym powietrzu, w której znajduje się ponad 30 rzeźb i 70 różnych postaci. Nasz przewodnik ma pomóc Państwu uniknąć poczucia przytłoczenia mnogością, a zamiast tego podjąć świadomą decyzję, które rzeźby warto zobaczyć i dlaczego są one ważne.

Spacerując po moście, przekonają się Państwo, że większość rzeźb przedstawia świętych, którzy mogą służyć jako orędownicy w określonych sytuacjach życiowych. Nasz przewodnik zawiera informacje, do których świętych można się zwrócić o pomoc w znalezieniu zagubionych przedmiotów, szczęśliwych małżeństwach, bezpiecznych podróżach, sytuacjach beznadziejnych i wielu innych.

Nasz przewodnik jest przystosowany do czytania na ekranie smartfona i zawiera ponad 60 komentarzy audio dla dodatkowej wygody. Interaktywne linki ułatwiają nawigację, a podkreślone linki tekstowe prowadzą do różnych części przewodnika, w tym do list rzeźb, posągów, rzeźbiarzy i darczyńców.Główne cechy:
  • Kompleksowy przewodnik po rzeźbach Mostu Karola.
  • Fascynujące historie związane z rzeźbami i ich twórcami.
  • Żywoty świętych i to, czego są patronami.
  • Przyjazny dla użytkownika design ułatwiający nawigację na smartfonach.
  • Komentarz audio do każdej rzeźby.

Proszę przeżyć Most Karola jak nigdy dotąd i stworzyć niezapomniane wspomnienia z naszym przewodnikiem. Proszę nie być jak Turek w naszej najpopularniejszej rzeźbie i nie nudzić się.  


Pobierz nasz przewodnik dla już teraz i ciesz się naprawdę pouczającą podróżą!349,- KčZapytaj o specjalną cenę przy kasie.
 ⏎ do przewodników Published by iPublishing, s.r.o.
🎧 Multimedialny przewodnik nowej generacji